Afrin İçin Fetih Duası Okudular

Haber Tarihi : 23.01.2018 11:22:34 Zeytin Dalı Harekatı’na katılan Türk askerinin başarısına yönelik Kırıkkaleli vatandaşlar, birlikte fetih duası ettiler.
A +   A -

Cumhuriyet Meydanında buluşan bir grup Kırıkkaleli vatandaş, meydanda büyük bir Türk bayrağı açarak Türk askerinin yanında olduklarını ifade etti.

Hep bir ağızdan getirdikleri tekbirlerin yanı sıra meydanda bulunan kalabalık, kendilerinin de mücadele için her zaman hazır olduklarını belirttiler.

Grup adına açıklamada bulunan Hüseyin Yılmaz Çerkezoğlu, “Tarihler boyu kahramanlıkları ile nam salmış yüce Türk milletinin evlatları, savaşta şahin, barışta ise gittiği yerlere huzur ve barış götürerek barış güvercini olmuştur. Yüzyıllar boyu Anadolu toprakları üzerinde oynanan Bizans oyunlarına, Batı’nın emperyalist düşüncelerine, yiğit Türk milleti, Malazgirt’te, İstanbul’un fethinde, Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Sakarya’da, 15 Temmuz’da izin vermemiş ve yumruğunu indirmiştir. Kendi emelleri için YPG-PYD, PKK, DAEŞ ve FETÖ gibi terör örgütlerini silahlandırıp üzerimize salan Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği gibi emperyalist devletlere ve içindeki işbirlikçilerine de Türk milleti, askeri ve hükümeti ile gereken cevabı verecektir” şeklinde konuştu.

Yapılan açıklama sonrası gruptaki insanlar, hep birlikte Suriye’de mücadele veren Türk askeri için fetih duası okudular.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !