Şehit Annesi 'Zeytin Dalı Harekatı'Na Katılmak İstiyor

Haber Tarihi : 26.01.2018 14:56:33 “Zeytin Dalı Harekatı”na katılarak destek vermek istediğini belirten şehit annesi Aydın Işıklı, “Askerlerin yemeğini yaparım, çamaşırını yıkarım, gerekirse sırtımda mermilerini bile taşırım” dedi.
A +   A -

Suriye’nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde Türk Silahlı Kuvvetlerinin terör unsurlarına yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı devam ederken, ülkedeki birçok kurum ve kişiden de operasyona destek açıklamaları sürüyor. Bu açıklamalara bir yenisi de oğlu 1994’te Mardin Nusaybin’de teröristlerle çatışmada şehit olan Kırıkkaleli Mehmet Işıklı’nın annesi Aydın Işıklı’dan geldi. Işıklı, “Afrin’deki cepheye ben de gitmek istiyorum. O yavruların yemeğini yaparım, çamaşırını yıkarım, gerekirse sırtımda mermilerini bile taşırım. Ben şehit annesi olarak Zeytin Dalı Harekâtı’na ve hükümetimize destek oluyorum. Onlara üzülüyorum, inşallah burunları kanamadan gelirler. Anneleri de çocuklarına kavuşurlar. Hep dualarımız askerlerimizle, Cumhurbaşkanımızla, Başbakanımızla. Analar ağlamasın. Amerika’nın gözü kör olsun. Türk’ün imanı kuvvetlidir, on tane çocuğum da olsa onunun da canı feda olsun” diye konuştu.“Vatan için bir Mehmet daha yetiştiriyorum”

Cephedeki askerlerin annelerinden üzülmemelerini isteyen Işıklı, “Bu vatan, bu bayrak ve askerlerimiz hepimizin, bir onların değil. Nice nice Mehmetler gelir, nice nice Mehmetler gider. Cepheden şehit gelmez inşallah ama yine de annelere buradan sabır ve metanet diliyorum. Benim oğlum şehit düştükten 18 gün sonra bir oğlu oldu. Onun adını da Mehmet koydum, 24 yaşına girdi. Vatanım için bir Mehmet’i toprağa verdim, bir Mehmet daha yetiştiriyorum” şeklinde konuştu.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !