Yalçın Açıklaması 'Bu Siyonizm'in Son Oyunudur'

Haber Tarihi : 21.07.2017 15:55:27 Memur-Sen Kırıkkale İl Başkanı Yaver Yalçın düzenlenen basın açıklamasında Mescid-i Aksa’da yaşananların Siyonizm’in son oyunu olduğunu söyledi.
A +   A -

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) üyeleri cuma namazı sonrası Çarşı Camisi karşısındaki alanda Mescid-i Aksa’da İsrail hükümetinin ibadete yönelik engellemelerine yönelik basın açıklamasında bulundu. Memur-Sen Kırıkkale Şubesi adına açıklamalar yapan İl Başkanı Yaver Yalçın, yaşanan gelişmeler hakkında, “Çeyrek asırdır bölgemizde yaşanan kirli stratejinin de en stratejik ayaklarından biri Mescid-i Aksa’nın işgal girişimdir. Yani, Mescid-i Aksa’ya yapılan saldırılar, Afganistan, Irak ve nihayet Suriye’de yaşananlardan bağımsız ele alınamaz. Kimileri inkar etse de emperyalizmin çirkef cürufu bizim bölgemize boşatılırken İsrail, şimdi tam zamanı diyerek Mescid-i Aksa’ya saldırmıştır” dedi.“Adalet ve özgürlük istiyoruz”

Kendilerinin yaşanan olaylarda adaletten yana olduklarını belirten Yaver Yalçın, “Biz Mescid-i Aksa ve Kudüs için özgürlük istiyoruz. Bizim mücadelemiz, sadece bizim için değil insanlık için. Eğer Mescid-i Aksa saldırıları devam ederse Kudüs İsrail’in işgalinden kurtulmazsa korkarız ki emperyalizmin oluşturduğu kaostan dolayı yorulan dünyamız daha büyük felakete düçar olacaktır” diye konuştu.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !